На Прикарпатті створено центр МНС
На Прикарпатті створено центр МНС, що ліквідовуватиме та запобігатиме надзвичайним ситуаціям у всьому західному регіоні України На Прикарпатті, на території колишньої військової частини у с. Ценжів, створено центр швидкого реагування оперативно-рятувальної служби, що буде задіяний у ліквідації та попередженні виникнення надзвичайних ситуацій природного характеру на території всього західного регіону України.
Ідея створення подібного центру зявилась у Міністра МНС В. Шандри під час обїзду разом з головою облдержадміністрації Миколою Палійчуком постраждалих від липневої повені територій. Як зазначив Микола Палійчук: Значення такого діяльності центру надзвичайно велике. Після минулорічної липневої повені, яка наробила чималих збитків, ми дуже довго часу перекидали техніку із сусідніх областей. Мені вдалося забезпечити місце під центр та переконати Міністерство МНС, що така структура повинна бути саме в Івано-Франківській області. З одного боку Прикарпаття найбільше потерпіло від минулорічної стихії, а з іншого ми географічно знаходимося посередині регіону. В перспективі в центрі працюватимуть 1200 працівників, а це нові робочі місця для мешканців області.
Окрім Прикарпаття центр буде обслуговувати також Хмельницьку, Чернівецьку, Тернопільську області. Передбачається, що остаточно структура буде сформована до кінця 2009 року. Наразі ж у центрі триває комплектація особового складу, що працюватиме у Ценжеві, на сьогодні вже набрано 60 чоловік та ще 47 особи проходять медичні комісії для отримання атестації. Також центр уже отримав першу партію рятувальної техніки, серед якої легковий автомобіль, автобус, самоскид та кран. Ця техніка закуплена за рахунок Міністерства з питань надзвичайних ситуацій.
Це тільки перша колона техніки, протягом місяця ми повинні отримати ще 18 одиниць техніки та плавзасобів для виконання завдань. Загалом до кінця року тут буде знаходитись 480 одиниць техніки, де буде тяжка інженерна техніка, техніка для пересування особового складу та плавзасоби, які необхідні для евакуації людей з урахуванням специфіки регіону. розповів начальник центру швидкого реагування оперативно-рятувальної служби Сергій Хамчук. Нову техніку працівники центру отримували в урочистій атмосфері. З нагоди відкриття чимало офіцерів служби цивільного захисту отримали чергові військові звання. До речі усі працівники центру швидкого реагування пройдуть первинну підготовку на навчальному пункті в Івано-Франківську, а пізніше у навчальних закладах Міністерства з питань надзвичайних ситуацій згідно своїх спеціальностей. Загалом в Україні планують створити сім таких центрів.
|