РЕЗУЛЬТАТ ПОШУКУ 
 ГОЛОВНІ НОВИНИ 
Тюльпанове свято: 10 фактів про найпопулярнішу квітку березня

Picture 1 - tulpan.jpg1. Назва “тюльпан” пішла від персидського слова “toliban” (тюрбан), тому що за формою квітка нагадує цей головний убор.
2. Попри те, що зараз тюльпан у нас асоціюється з Голандією, насправді Батьківщина квітки – Персія.

3. У світі існує біля 120 видів дикорослих тюльанів (більшість із них ростуть у Середній Азії) і біля 2500 сортових.

4. Завезені в Голандію у 16 сторіччі, ці квіти спричинили справжню тюльпаноманію. За рідкісні екземпляри давали від 2000 до 4000 флоринів – це еквівалент вартості 2 возів пшениці, наприклад. Існують дані про цибулинку, за яку покупець віддав цілу пивницю вартістю 30000 флоринів. Багато хто з промисловців зубожів, бо покинув звичну справу і намагався займатися розведенням тюльпанів. Владі навіть довелося насильно обмежувати захоплення цими квітами.

5. На противагу тюльпаноманам, тоді ж в Голандії з’явилися тюльпанофоби. Вони настільки ненавиділи ці квіти, що винищували цілі плантації, якщо могли до них дістатися. Усе припинилося, щойно у моду увійшли англійські сади, які потребували вирощування зовсім інших квітів.

6. Голандія досі залишається лідером з експорту тюльпанів – 9 млрд. квіток щороку.

7. В ісламськиї країнах тюльпан досі вважається священною квіткою, квіткою Аллаха. Позначає жертовність, мужність, відданість і часто зображується на надгробках.

8. Турецькою тюльпан зветься “лале”. Наразі Лале – одне з популярних жіночих імен у цій країні.

9.Тюльпани – їстівні. З їхніх пелюсток готують гарячі страви, салати, десерти і навіть обсмажують їх у клярі.

10.Королевська родина Нідерландів щороку відправляє тисячі цибулинок тюльпанів у Канаду – для проведення в Оттаві традиційного фестивалю тюльпанів. Так монарша родина віддячує канадійцям за наданий у часи Другої світової війни притулок. Саме в Канаді у чинної тоді королеви Юліани народилася донька Маргарет. Щоб у неї в майбутньому було право претендувати на престол, уряд Канади оголосив палату пологового будинку поза своєю юрисдикцією. Це дало Маргарет право народитися громадянкою Нідерландів.  

Суспільство    Світ   2017-03-08   
Додати коментар
Введіть ваше Імя та по батькові: 

Останні коментарі
На даний момент нема кождного коментаря
 НОВИНИ ПРИКАРПАТТЯ 
 НОВИНИ УКРАЇНИ 
 ПриватБанк розігрує надсучасний смартфон серед студентів України в конкурсі «100-тисячний практикант»
 Mastercard і ПриватБанк представили преміальну картку World Black Edition Mastercard для тих, хто часто подорожує
 Українські ресторани та кафе переходять на QR-код
 Приват24 оновить регламент валютно-обмінних операцій онлайн
 клієнти ПриватБанку отримали понад 40 млн грн
 Незабутня ніч: у серпні українці зможуть помилуватися зорепадом
 Увечері 7 серпня українці зможуть побачити місячне затемнення
© 2009 Рекламно-інформаційна агенція «Рекламний САЛОН». Інформація, весь зміст, ідеї оформлення, стиль являються інтелектуальною власністю рекламно-інформаційної агенції «Рекламний САЛОН» та охороняються Законом. При цитуванні або використанні будь-яких матеріалів, - посилання (а в Інтернеті - гіперпосилання) на рекламно-інформаційну агенцію «Рекламний САЛОН» як джерело інформації – обов'язкове (Www.Saloninfo.Com.Ua). Відповідальність за недотримання встановлених Законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.