РЕЗУЛЬТАТ ПОШУКУ 
 ГОЛОВНІ НОВИНИ 
У франківській фортечній галереї "Бастіон" відкрилася виставка.

У франківській фортечній галереї "Бастіон" відкрилася виставка фотографа Сергія Горічка та вихованців Залучанського дитячого будинку-інтернату "100 ТИСЯЧ НАДІЙ".

Picture 2 - 2017-02-25_113511.png

Метою цієї фотовиставки є привернути увагу до дітей, понад сто тисяч яких в Україні проживає в будинках-інтернатах. На виставці представлені творчі роботи та фотопортрети дітей з інвалідністю, які виховуються у Залучанському дитячому будинку-інтернаті.

Сергій Горічок розповідає, що двічі їздив до діток в інтернат. Після поїздок залишилися неоднозначні враження.

    "Я раніше ніколи не стикався з такими дітками. І для багатьох людей це зовсім невідомий світ. Тому хочеться порушити це питання, щоб більше людей задумалися над тим, що є такі діти, дарувати їм свій час, увагу, бо вони цього потребують більше, ніж матеріальних благ. Ці діти нам можуть дати навіть більше, ніж ми їм, бо вони допомагають знайти в собі такі почуття, які можуть ховатися глибоко в серці", – зазначає фотограф.

На виставку приїхали і самі юні художники. Її відкриття стало для них справжнім святом.

Волонтер та керівник благодійної організації "Українська благодійницька мережа", яка є співорганізатором виставки, Василь Футерко зазначає, що сьогодні проблема дітей з інвалідністю перестає мати лише медичний характер, а й набуває соціального забарвлення. Саме тому виставка художніх робіт вихованців інтернату допомагає їм стати учасником суспільних процесів.

    "Для дітей, які виховуються в інтернатах, творчість є одним із засобів вираження індивідуальності. Те, що вони не завжди можуть розповісти словами, емоціями, жестами, вони можуть викладати за допомогою малюнків, – каже Василь Футерко. – Для них це не просто малюнки, а й можливість відкрити двері у зовнішній світ. Діти, які є авторами робіт, присутні на відкритті виставки, і для них це дуже велика подія".

    "Ми поступово відходимо від медичної моделі інвалідності до соціальної. Тобто медична модель передбачає, що люди з обмеженими можливостями не можуть інтегруватися в суспільство, їх потрібно ізолювати – це та радянська модель. А цивілізований світ до них більш наближений і йде до соціальної моделі, яка каже, що у суспільстві просто потрібно створити можливості для людей з особливими потребами, не створювати їм бар’єрів і давати їм можливості реалізовувати себе так, як вони можуть", – додав Василь Футерко.

На відкритті виставки присутнім також презентували соціальних ролик.

http://kurs.if.ua

Додати коментар
Введіть ваше Імя та по батькові: 

Останні коментарі
На даний момент нема кождного коментаря
 НОВИНИ ПРИКАРПАТТЯ 
 У Карпатах насипало снігу на 1,5 метри
 За зрубаний бук прикарпатцю загрожує до трьох років ув’язнення
 Як змусити гроші працювати - підкаже ПриватБанк
 Прикарпатські школярі спробували себе в ролі банкірів
 На прикарпатців чекає «Планшетоманія» від ПриватБанк
 ПриватБанк забезпечить жителів Мукачева безкоштовними безконтактними картками для проїзду в міському транспорті
 ПриватБанк надав можливість прикарпатцям придбати будь-яке авто в розстрочку
 НОВИНИ УКРАЇНИ 
 спеціалізована виставка "АГРОТЕХНІКА"
 ПриватБанк допоможе визначитись з подарунком до дня закоханих
 ПриватБанк виплатить 70 000 грн за інформацію про банкоматних вандалів з Чернігова
 ПриватБанк визнали кращим українським банком на міжнародному валютному ринку
 На Різдво та новорічні свята ПриватБанк обслуговуватиме клієнтів онлайн
 В Україні запустили перший державний майданчик для держзакупівель zakupivli24
 Українці назвали Приват24 найзручнішим мобільним банком
© 2009 Рекламно-інформаційна агенція «Рекламний САЛОН». Інформація, весь зміст, ідеї оформлення, стиль являються інтелектуальною власністю рекламно-інформаційної агенції «Рекламний САЛОН» та охороняються Законом. При цитуванні або використанні будь-яких матеріалів, - посилання (а в Інтернеті - гіперпосилання) на рекламно-інформаційну агенцію «Рекламний САЛОН» як джерело інформації – обов'язкове (Www.Saloninfo.Com.Ua). Відповідальність за недотримання встановлених Законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.