РЕЗУЛЬТАТ ПОШУКУ 
 ГОЛОВНІ НОВИНИ 
Українці будуть по-новому платити податки на спадок і подарунки

Picture 1 - spadok.jpgВ Україні змінили податки на спадщину. 23 лютого Верховна Рада прийняла в цілому законопроект №0940, яким вносяться відповідні правки в Податковий кодекс.

Коригувань кілька. По-перше, депутати звільнили від сплати податку на спадщину (а це 5% від вартості майна) спадкоємців другої черги (брати і сестри, дідусі і бабусі, а також онуки заповідача). Раніше право на нульову ставку податку мали тільки спадкоємці першої черги (батьки, чоловік або дружина і діти заповідача). При цьому оцінка майна теж не проводиться.У пояснювальній записці до документа зазначено, що проблема оподаткування спадщини особливо гостро стоїть в українських селах: нерідко розмір податку і вартість оцінки майна в рази перевищують його реальну ринкову ціну. Мінімальні тарифи на оцінку в Україні стартують від 600-800 грн., але можуть доходити до декількох тисяч гривень. При цьому деякі експерти примудрялися оцінювати бувалі сільські садиби за ціною заміських особняків, з-за чого у багатьох регіонах країни спалахували перманентні скандали.

По-друге, змінилися правила оподаткування подарунків. Зараз за них доводиться платити за тими ж тарифами, що і за спадок (5%).

У новій версії зазначено, що дарунки (гроші, майно, послуги тощо), отримані родичами першого ступеня, оподатковуються за нульовою ставкою. А всі інші одержувачі подарунків (як родичі другого ступеня, так і сторонні, платять ті ж 5%).

Варто відзначити, що цей законопроект припадав пилом у Верховній Раді ще з 2014 року. Але тоді у Головного юридичного управління ВР були серйозні зауваження до документа. Зокрема, у своїх висновках воно вказало, що нульова ставка, в разі прийняття законопроекту, пошириться не тільки на сільські хати, але і на предмети антикваріату, цінні папери та інше майно, одержувачі якого цілком можуть заплатити податок. У підсумку документ відправили на доопрацювання.Але особливих змін, в порівнянні з першоджерелом, у підсумковій версії так і не з‘явилося. Більш того, в ухваленому документі в якості об’єкта спадкування вказане майно, гроші, майнові і немайнові права.

Наскільки прийнятий закон виявиться корисним українцям — покаже час.

«Наші люди завжди намагалися заощадити, тому нечасто безпосередньо оформляли спадщину за другої черги споріднення. Коли бабусі чи дідуся хотіли заповідати онукам квартиру, то найчастіше робили це в два етапи, щоб не платити горезвісні 5% податку на спадщину. Спочатку писали на спадщину своїх дітей, а потім вже вони передавали житло своїм чадам. Яких-небудь обмежень на цей рахунок немає. Можна в один день за один раз оформити відразу два документи. Тому законодавці заощадили спадкоємцям час і документообіг — можна більше не складати кілька документів, і платити за це більше нотаріусам», — зазначив у розмові з UBR.ua старший партнер адвокатської компанії «Кравець та партнери» Ростислав Кравець.

До речі, він помітив, що по другий ступінь споріднення в Україні домінує не спадкоємство від бабусь/дідусів онукам, а від братів/сестер один одному

Суспільство    Україна   2017-02-24   
Додати коментар
Введіть ваше Імя та по батькові: 

Останні коментарі
На даний момент нема кождного коментаря
 НОВИНИ ПРИКАРПАТТЯ 
 За зрубаний бук прикарпатцю загрожує до трьох років ув’язнення
 Як змусити гроші працювати - підкаже ПриватБанк
 Прикарпатські школярі спробували себе в ролі банкірів
 На прикарпатців чекає «Планшетоманія» від ПриватБанк
 ПриватБанк забезпечить жителів Мукачева безкоштовними безконтактними картками для проїзду в міському транспорті
 ПриватБанк надав можливість прикарпатцям придбати будь-яке авто в розстрочку
 Сімейний майстер-клас.
© 2009 Рекламно-інформаційна агенція «Рекламний САЛОН». Інформація, весь зміст, ідеї оформлення, стиль являються інтелектуальною власністю рекламно-інформаційної агенції «Рекламний САЛОН» та охороняються Законом. При цитуванні або використанні будь-яких матеріалів, - посилання (а в Інтернеті - гіперпосилання) на рекламно-інформаційну агенцію «Рекламний САЛОН» як джерело інформації – обов'язкове (Www.Saloninfo.Com.Ua). Відповідальність за недотримання встановлених Законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.