РЕЗУЛЬТАТ ПОШУКУ 
 ГОЛОВНІ НОВИНИ 
Ікона Божої Матері, іменована "Знамення"

Picture 1 - 2016-12-12_140603.jpgІкона Божої Матері "Знамення" - одна з найбільш шанованих у православному світі. Святкування на честь ікони відбувається 10 грудня. Сайт tochka.net розповість тобі про історію цієї ікони та про молитву до неї.

Ікона Пресвятої Богородиці, зображеної з жестом заступницької молитви (Оранта) - з розпростертими руками і розкритими долонями - названа Знаменням на знак милості Богоматері до людей.

Перші повідомлення про ікону "Знамення" і про чудо, яке вона здійснила, датуються 1170 роком. У той час об'єднані російські удільні князі на чолі з сином Суздальського князя Андрія Боголюбського, підійшли під стіни

Новгорода, щоб завоювати і підкорити його. Новгородці почали молитися Господу про допомогу. На третю ніч облоги міста архієпископ Новгородський Ілля почув голос, що повелів йому взяти з Церкви Спаса Преображення образ Пресвятої Богородиці і винести його на міську стіну. Одна з ворожих стріл потрапила в іконописний лик Богородиці, і з її очей полилися сльози. Народ сприйняв це знамення Цариці Небесної і переміг ворога.

На честь чудового заступництва Богородиці архієпископ Ілля встановив свято в день Знамення Божої Матері, яке збереглося і до наших днів.

У 1354 році ікону перенесли з дерев'яної церкви Спаса в кам'яну церкву ікони Божої Матері "Знамення". Пізніше в 1680-х роках у Новгороді було збудовано храм на честь ікони Божої Матері "Знамення", що став собором Знаменського монастиря. За радянських часів ікона "Знамення" перебувала в музейному зібранні, а після 1991 року її повернули до церкви.

З цієї ікони було зроблено безліч списків. Найбільш відомі і шановані як чудотворні і названі за місцем явища чудес: Абалакська, Курська Корінна, Серафимо-Понетаївська, Діонісієво-Глушицька тощо.

"Знамення" - ікона Божої Матері, в чому допомагає? Перед іконою моляться про мир і примирення ворогуючих, про припинення міжусобних війн, під час лиха та навали ворогів, про захист Вітчизни, а також про зцілення від хвороб очей і сліпоти, від холери.

О Пресвятая и Преблагословенная Мати Сладчайшаго Господа нашего Иисуса Христа! Припадаем и поклоняемся Тебе пред святою чудотворною иконою Твоею, воспоминающе дивное знамение Твоего заступления, великому Новуграду от нея явленное во дни ратнаго на сей град нашествия. Смиренно молим Тя, Всесильная рода нашего Заступнице: якоже древле отцем нашим на помощь ускорила еси, тако и ныне нас, немощных и грешных, сподоби Твоего Матерняго заступления и благопопечения. Спаси и сохрани, Владычице, под кровом милости Твоея Церковь Святую, град Твой, всю страну нашу православную и всех нас, припадающих к Тебе с верою и любовию умиленно просящих со слезами Твоего заступления. Ей, Госпоже Всемилостивая! Умилосердися на ны, обуреваемыя грехи многими, простри ко Христу Господу Богоприимныя руце Твоя и предстательствуй за нас пред благостию Его, просящи нам прощения прегрешений наших, благочестнаго мирнаго жития, благия хри-стианския кончины и добраго ответа на Страшнем Суде Его, да, спасаеми всесильными Твоими к Нему молитвами, блаженство райское унаследуем и со всеми святыми воспоем Пречестное и Великолепое Имя Достопоклоняемыя Троицы, Отца и Сына и Святаго Духа, и Твое велие к нам милосердие во веки веков. Аминь.

tochka.net

Додати коментар
Введіть ваше Імя та по батькові: 

Останні коментарі
На даний момент нема кождного коментаря
 НОВИНИ ПРИКАРПАТТЯ 
 Як змусити гроші працювати - підкаже ПриватБанк
 Прикарпатські школярі спробували себе в ролі банкірів
 На прикарпатців чекає «Планшетоманія» від ПриватБанк
 ПриватБанк забезпечить жителів Мукачева безкоштовними безконтактними картками для проїзду в міському транспорті
 ПриватБанк надав можливість прикарпатцям придбати будь-яке авто в розстрочку
 Сімейний майстер-клас.
 На новорічні свята Укрзалізниця збільшила кількість поїздів до Прикарпаття (список)
© 2009 Рекламно-інформаційна агенція «Рекламний САЛОН». Інформація, весь зміст, ідеї оформлення, стиль являються інтелектуальною власністю рекламно-інформаційної агенції «Рекламний САЛОН» та охороняються Законом. При цитуванні або використанні будь-яких матеріалів, - посилання (а в Інтернеті - гіперпосилання) на рекламно-інформаційну агенцію «Рекламний САЛОН» як джерело інформації – обов'язкове (Www.Saloninfo.Com.Ua). Відповідальність за недотримання встановлених Законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.